הסתדרות בוועד פלאפון

וועד עובדי חברת פלאפון קיבלו הכרה ומעכשיו ההסתדרות תייצגם, יו"ר המפלגה הסוציאליסטית העבירה את ברכתה. אכן, המהלך יביא כסף וכוח להסתדרות לפי שימוטט את החברה ולכן ראוי לברכות.

כסף

ייצוג ע"י ההסתדרות מביא הרבה כסף לארגון, כספם של העובדים, ברצון או בכפיה. עפ"י אתר ההסתדרות: "תשלום דמי הטיפול הארגוני (0.8%) מוגדר ומעוגן בחקיקת המגן ובהסכמים קיבוציים כניכויי חובה. ניכוי זה חל על כל עובד המועסק במקום עבודה בו חל הסכם עבודה קיבוצי ואשר הסתדרות העובדים הכללית החדשה משמשת כארגון העובדים היציג במקום העבודה המדובר."

99-percent-unions

כוח

ההצטרפות להסתדרות והנהגת הסכמים קיבוציים, מעבירה את מקור הפרנסת השכיר מהיעילות האישית אל הכוח של הארגון. התזוזה מובילה לתלות בארגון ומעניקה לראשי הארגון יכול

חשוב לזכור כי שיטות הניצול של ההסתדרות מגוונות יותר משימוש בעובדים ובכספם. הארגון משפיע על כולנו: העובדים יקבלו הוראות להתפקדות במפלגות הגדולות על מנת להשיג עוד כוח ועוד כסף דרך הכנסת. השפעתו הישירה של הארגון על הפוליטיקאים ועל שוק העבודהה מעלים את יוקר המחיה בישראל.ת להפעיל את העובדים.

מועדון הטבות סגור

מטרתה המוצהרת של ההתאגדות היא להעלות את עלויות אחזקת השכירים. העלות הגבוהה תצמצם את מספר העובדים שהחברה יכולה להרשות לעצמה להחזיק. כמובן, חברי הוועד כבר בתוך המערכת, מוגנים ומשכורתם מובטחת (מתוקף יכולתם לגרום לנזק למעסיק). ההסתדרות לא מתעניינת באדם המובטל שלא יימצא עבודה. הוא לא משלם דמי חבר.

אכן סיבה לדאגה

אכן סיבה לדאגה

הסתדרות

הקמת וועד היא הסתדרות לעצלנים; זכות הקיום של הוועד מגיעה מיכולתו להבטיח תנאי העסקה יותר טובים מההישגים במשא ומתן אישי. במשא ומתן האישי, נקודת ההסכמה עם המעסיק היא ההצעה הכספית הטובה ביותר לשני הצדדים, ההצעה ששני הצדדים מסכימים לה מרצון. בבסיס נקודת מפגש זו עומדים הכישורים והמאמץ שהעובד הביא ליידי ביטוי בעסק. במשא ומתן קיבוצי, נקודת ההסכמה היא הנקודה אשר לדעת המעסיק תמנע מהוועד לפגוע לו בעסק. ביצועיו של היחיד בעבודה יוצאים מהמשחק, יחד עם המצויינות והמוטיבציה להצלחה. לכן פלאפון נמצאת במסלול המהיר לתפקוד כמו משרד ציבורי, תפקוד מוכר לכולנו.

להגן על כספנו

כניסתו של הארגון לחברת פלאפון תפגע ביעילות, במספר הלקוחות ובסופו של דבר השכירים יאבדו את מקום עבודתם. אך פגיעתו של הארגון היא בכל המשק; הפחתת מספר המשרות הזמינות, עלותו הגבוהה של המגזר הציבורי, דאגה למקורבים ועוד. הכל מהכסף שלנו.

הבחירות הקרובות מעניקות הזדמנות לשחרור המשק מכוחם של ארגוני העובדים. עלה ירוק – הרשימה הליברלית, מקדמת תכנית כלכלית אשר במרכזה שחרור השוק מהתערבותה של המדינה. שוק חופשי יועיל לעובדים ולמשק, הרבה יותר מכוח הכפייה של ההסתדרות.

23 מחשבות על “הסתדרות בוועד פלאפון

  • כנראה שלא תהיה ברירה. ההסתדרות מעלה את עלות ההעסקה למימדים בלתי הגיונים ולמדינה לא נשארת ברירה אלא ללכת לחברות כוח אדם. כ"כ הרבה אנשים שלא יכולים למצוא עבודה בגלל אלו שהצליחו להכנס ולנפח את העלויות.
   חבל שההסתדרות לא דואגת למחוסרי העבודה.

 1. הבנתי
  הליברטנים מחפשים רק את מי להאשים עד שיגיעו לעוצמה שתאפשר להם עצמם לעשות כרצונם ובמלוא עוצמתם.
  לא שמעתי אף אחד מהם יוצא להגנת עובדי הקבלן אבל כל שיש לך להציע לעובדים לא מאורגנים אלה זה להאשים אותם שהם התוצר של השיטה.
  כאשר ההסתדרות הייתה בשפל כוחה יצאו סטודנטים למאבק לשמירת כבודם ופרנסתם של עובדי הקבלן. פעולה זו הראתה שיש מה לעשות להגנת החלשים ופתחה בין היתר את הדרך להצטרפות גם של עובדי פלאפון להסתדרות העובדים בארץ ישראל.

  • אם "הליברטנים" יצליחו לממש שוק חופשי (אפילו בחלק מהתחומים), הרי שזה לא רלוונטי אם הם יעשו כרצונם במלוא עוצמתם, כי תוכל אתה לבחור במעסיק/ספק שירותים אחר. לדוגמה, כזה שלא מעסיק עובדי קבלן.
   ההנחה שלך, אומנם, נכונה כלפי וועדי העובדים והמשק הציבורי, שם אתה לא יכול לבחור בספק שירותים אחר או מעסיק אחר, כי הם פשוט לא קיימים.

   • הלוואי…….
    ראה מה קורה עם ספקי הדלק. החברות הגדולות לא מאפשרות דריסת רגל לקטנות החדשות ובמקביל עוסקות בתיאום מחירים. כך הדבר גם עם ספקיות הגז הביתי. כך הדבר עם הבנקים…..
    לעומת זאת ראה מה קרה בשוק הסלולארי כאשר "שר חברתי" החליט ועשה. החברות הגדולות הורידו מחירים ובמקביל קמות חברות קטנות חדשות.

   • זה לא סותר, אלא להיפך, זו בדיוק הנקודה.
    ספקי הדלק מוגבלים, המדינה היא זו שקובעת את המחיר (ובאופן ישיר את הרווח של החברות). באופן מעשי, שוק הדלק סגור. כדי ששחקן חדש ידרוס רגלו בשוק הדלק, עליו להציע מחירים נמוכים באופן משמעותי (כמו שעושות החברות החדשות בסלולר). עם הרגולציה החזקה של המדינה על השוק, זה בלתי אפשרי.

    שוק הבנקאות סגור. לא יכול (רגולציה ורף כניסה מאוד גבוה, נדרש הון ראשוני של ) לקום בנק חדש בישראל כרגע ולהציע הצעות אטרקטיביות. הבנק החדש ביותר נרשם ב1972 (הבינלאומי), וגם הוא איחוד של גורמים פננסיים במשק ואינו אלא מיחזור של שחקנים קיימים.

    אם יש לך בעיות כלפי הבנקים ושוק הדלק, עליך להפנות אותם לממשלה כי היא זו שמכתיבה את פעולותיהם. בפועל, מי שמחזיק את השווקים האלו זו המדינה.

    כחלון עשה בדיוק מה שמדברים עליו עלה ירוק – הרשימה הליברלית, אם כי אומר זאת בהסתייגות מסוימת כי הוא לא פתח את השוק לחלוטין (רק אפשר לכמה שחקניות חדשות להיכנס). הבט אומנם כמה טוב זה עשה לאזרח הממוצע, מחירי הסלולר ירדו בעשרות אחוזים.
    אתה מתנגד ל"ליברטנים", ונותן כדוגמה את צעדי כחלון? אולי כדאי שתלמד מה אומר שוק חופשי.

   • טעות גדולה בידך. איני מתנגד לליברטנים ההיפך הוא הנכון. אני פשוט יודע שטבע האדם ודעות ליברטניות הם שמן ומים.
    ראשית אציין שוב ובקצרה: בראשית היו כוחות השוק מניבים זכר אלפא ונקבה/ות אלפא, ובהמשך מלכי מדינה וכו הלאה וכו הלאה. מאבקים עקובי דם הם שהורידו מלכים והמליכו ארגונים.
    שנית גם התייחסותך לשוק הדלק ולבנקים מוכיחים שאל מול הכוחות דעות ליברטניות קורסות. גם לדעתי חבל אבל זה מה יש.

 2. בא נתחיל מהמשותף והמוסכם בין שניינו ונמשיך משם:
  עליה בעלות מובילה לירידה בביקוש. לדוגמה, אם המחיר הלחם יעלה, פחות אנשים יקנו או יצטרכו להתאמץ יותר בשביל לקנות אותו. על זה אפשר להסכים?

  • כאשר מחיר הלחם יעלה יהיו מי שיוותרו על חמאה ויקנו מרגרינה.
   משק בית הוא מורכב ולא שטוח.
   רק להמחשה, עליית מחירים מורידה ביקוש של דברי מותרות אבל לא של מוצרי יסוד.
   לעניין הליברטניות האם אתה מכיר בעובדה שבלהקות רבות יש זוגות אלפא? בראשית ברא אותם שווים ובהמשך כוחות השוק המליכו זוגות אלפא והשאירו את השאר לחיי עבדות
   בכל מקרה של בעיה מורכבת אני נוהג להתחיל מסקוור אואן.

   • באופן כללי נראה שאתה מסכים שעליה במחיר מורידה את הביקוש. כיצד תשפיע העליה במחיר עלות העסקת העובדים על מספר המשרות הפנויות בשוק?

 3. כאשר העובדים ירגישו שותפות ולא עבדות הם יתרמו להעלאת הפריון. מכאן שיתכן שהעלאת שכר ב10% למשל תביא להעלאת התפוקה ב10%. מבחינה מתמטית הרווח של המעסיק יגדל. זאת אומרת שהרווח מהגדלת התפוקה עולה על הקטנת הרווח כתוצאה מהעלאת השכר. או לחילופין העלאת התפוקה כיסתה את עלויות העלאת השכר.
  מכאן שהעלאת שכר לא גורמת באופן אוטומטי להעלאת מחירים.

  • סליחה אבל לא ענית לי,
   מה התגובה הצפויה בשוק התעסוקה לכך שמחיר ההעסקה עולה? האם המעסיקים יוכלו להציע:
   א. אותו מספר משרות
   ב. יותר משרות
   ג. מספר נמוך יותר של משרות

   ולגבי התשובה שלך, יש בה סתירה. האינטרס של בעל הבית החמדן הרשע היא לעשות כמה שיותר כסף, אם יש לו אפשרות להעלות את התפוקה ב 10% ולהרוויח, למה שילחם בוועד?

   • לפני שניתן להתקדם אני מבקש שתסביר לי למה יש סתירה בתשובתי.
    לעניין הלמות שלך:
    האם אתה יכול להסביר למה מלך אנגליה – ג'ורג' השלישי – הפסיד את המושבות שהיו לו ביבשת אמריקה?

 4. הסתירה:
  1.אתה מקבל את ההנחה שהאינטרס העיקרי של בעל הבית היא למקסם רווחים.
  2. אתה טוען שהעלאת עלות העסקה תוכיל לעלייה ברווחים.
  3. בעל הבית מתנגד להעלאת עלות העסקה והעובדים משיגים אותה רק בהתערבות בית המשפט.

  אם אכן צפוי רווח, הוא לא היה מתנגד. לדוגמה: במקריםם של עובדים יותר מקצועיים (מהנדסים ואנשי תוכנה) המעסיקים אכן משלמים הרבה יותר ממה שמשלמים לאנשי שירות לקוחות, כי זה משתלם.

  • כאשר עוסקים בסתירה כדאי וראוי להזהר, כאשר עושים השוואות. לא משווים אלא מלפפון למלפפון ועגבניה לעגבניה.
   מהנדסים ואנשי תוכנה הם בדרך כלל בחסרון והטובים שבהם ודאי. בגלל ההיצע הנמוך מחיר העסקתם גבוה ולמרות זאת המעסיק מוכן לשלם שכרם הגבוה – עד כדי כך שבסטארט אפים הוא אפילו מוכן להתחלק איתם ברווחים עתידיים, באמצעות מניות.
   כאשר מדובר בעובדים לא מקצועיים (מנקים, שליחים, סבלים, כורים….) ההיצע גדול. המעסיק מגדיל רווחים על חשבון עובדים אלה וכאשר מי מהם מתלונן הרי הוא מאיים עליו: "לא מתאים לך, אתה יכול ללכת".
   כאשר מדובר ברופאים אזי למרות שהם בחסרון המעסיק עושק אותם בידעו את שבועתם. לו היה "ניתן להם" לרופאים ולאחיות פעול על פי כוחות השוק הם היו מטפלים רק בטייקון אחד ליום ומשתכרים פי כמה וכמה מאשר הם מקבלים עבור עבודתם בשרות כלל הפועלים.
   שבוע טוב

   • רופאים/ות ואחים/יות עובדים במשכורות נמוכות, אפילו שהם בחסרון כי הם נשבעו, אבל כשתינתן להם האופציה, כולם יטפלו ב18 משפחות הטייקונים בישראל בלי להתחשב בשבועתם. מעניין.
    ועוד נקודה מעניינת, כל אלפי הרופאים/ות והאחים/יות בארץ יטפלו בקומץ הטייקונים. כמה רופאים נדרשים כדי לטפל בטייקון אחד?

   • שוב הטעות בידך. אף אחד לא כפה על הרופאים לא את מקצועם ומימלא לא את שבועתם. לא שמתה לב שאת הניתן להם בתוך השלשה הלו ניתן להם שמתי במרכאות ומיד קפצתה על המציאה כמוצא שלל רב. אסביר לאט. הרופאים לא נכנעים לפיתויי כוחות השוק. כוחה של שבועתם גדול מפיתויי הכסף הגדול.
    כמה רופאים נדרשים לטפל בטייקון אחד אינה השאלה הנכונה. השאלה הנכונה היא כמה טייקונים מכל רחבי הגלובוס היו שמחים להיות מטופלים בישראל על ידי רופאים ישראלים?

   • אני ממש מנסה להבין מה אתה רוצה, אבל אתה מאוד מקשה על כך. תודה על זמנך.

   • מי שבאמת ובתמים רוצה לא נכנע בכזו קלות. אין לך להודות על זמני כמו שאין לי כוונה להודות על זמנך. אתה הגבת מיוזמתך ואני מצאתי לנכון להתייחס לתגובותיך. בכל מקרה אין כאן לא מגרש למשחקים ובטח שעניין זה אין ולא יכול להיות מקום לציניות.
    בכל מקרה לשאלתך. אני רוצה עתיד בטוח לילדי ולנכדי. מה שהליבריטנים מציעים מסוכן למרות שכוונתם אולי טובה. דעות כאלה יכולות לתת סיכוי ואפילו תנופה לגורמים מסוכנים. גורמים שבתחילת דרכם נשמעים הגיוניים ובהמשך מתגלה שהם זדוניים.
    דרך אגב למה אתה מופיע תחת שם כיסוי כל כך בומבסטי?

   • אם עדיין הייתי חושב שיש סיכוי לשכנע אותך במשהו, יכול להיות שהייתי ממשיך לנסות, אבל הדעה שלך כל כך מפוזרת ולא קוהרנטית שאני לא יודע מאיפה להתחיל. זו הסיבה שבאמת קשה לי להבין מה אתה רוצה, ואין לי גם סיבה להמשיך בכך.
    רק אומר דבר אחד. אתה כל הזמן מדבר על מה יהיה אם השוק יהיה פתוח, כשאתה בעצם מציג כשלונות נוכחיים של השוק הסגור. אף אחד מהגורמים האלו לא יכול להתחזק במידה כה גדולה, אלא רק בשוק סגור. זה מה שקורה היום, וזה בדיוק מה שמונע מהילדים שלך עתיד בטוח. אם השוק היה פתוח, אז מול גוף שנוא יקום גוף שרוצה לשנות את המצב, וכולם ירוויחו מכך.

    בתור אדם המאמין בשוק חופשי, אני גם חושב שאנשים צריכים להיות יותר נחמדים אחד אל השני, גם באינטרנט. לכן, אני מודה לך שוב על זמנך.
    התחברתי עם חשבון הוורדפרס שלי, לא שמתי לב איך זה מוצג. אם זה כל כך משנה, קוראים לי אור כהן, הייתי אומר שזה די קרוב לכינוי הבומבסטי.

 5. כשקראתי את הכתבה הבנתי מיד שעלה ירוק זה עלה יבש !!!.רק לסבר את האוזן אילו לא היתה קיימת הסתדרות אזי הפערים בחברה היו גדולים יותר ,מעמד הביניים היה נמחק והיו נוצרים 2 מעמדות טייקונים ואריסטוקרטים ומנגד רוב העם שבקושי מסיים את החודש. לגבי עובדי פלאפון , העם אתה יודע כי ההסתדרות על מאות עובדיה רוכשת טלפונים וחבילות תקשורת מפלאפון. תסביר לי כיצד פוגעת ההסתדרות בפלאפון ? , בזאת שהיא מגינה על העובדים שלא ישתמשו בהם , ינצלו אותם ואחר כך יזרקו אותם????

  • כתבתי בפוסט כיצד היא פוגעת:
   בחברה עם הסכמים אישיים, יש קשר ישיר בין התועלת של העובד לחברה לבין משכורותו. בזכות קשר זה, לעובד יש אינטרס אישי להצטיין בעבודתו וכך שני הצדדים מרוויחים. הסכם קיבוצי משנה את מאזן הכוחות; משכורתו של השכיר תלויה בכוחו של הוועד. המניע למצוינות נעלם. כך מגיעים למצבים כמו החברות הציבוריות בהן היעילות שואפת לאפס והחובות טופחים. כיוון שמדובר בחברה פרטית, פלאפון לא תוכל להגיע למצב הזה וככל הנראה תתפרק.

   • הבעיה היא שאנחנו השכירים המשתכרים מעמלם חיים במציאות ולא בתיאוריה.
    משכורתו של השכיר תלויה בדרגתו. הועד לא קובע את הדרגות אבל הוא מגן על העובד מפני מנהל שמתנהג כעבד שהומלך.
    כבר נכתבו ספרים (אותם קראתי בנעורי) שתארו יפה ובצורה משכנעת את העולם הליברטני. נער הייתי וגם בגרתי ולמדתי שהעולם שבספרים הוא לא העולם שבפניו אני עומד.

    אולי זה לא פוליטיקלי קורקט אבל אני אישית נטשתי בלי היסוס מקומות עבודה שתגמלו חומרית יפה אבל יבשו את ה"עלה הירוק". ההון האנושי לא בהכרח זורם באותם הערוצים בהם אוהב לזרום ההון הקפיטליסטי.

זה לא בריא לשמור בלב

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s