השקופים נראים רק בשוק החופשי

צפיה בנאום הזכיה של איילת שקד הזכיר לי כי תקשורת לא שמאלית כמו  ישראל שלי ולאטמה המופלאים כמעט ולא היו כאן לפני 10 שנים. היה את ערוץ 7, אך כנגדו הופעלה רשת תעמולה חזקה ביותר ושם הערוץ נקשר לקיצוניות ואלימות. אני מודה שהאמנתי שערוץ 7 = רוע, הרבה שנים לפני הפעם הראשונה בה נכנסתי לאתרם.

למזלנו הרב, הגיע האינטרנט. באינטרנט אין צורך בקבלת אישור הפקידים לפתוח אתר, בשונה מהצורך  ברישיון להפצת עיתון או זכיון לערוץ טלוויזיה. ללא הגבלות הפקידים, כל מה שצריך בשביל אתר מוצלח זה להעלות תכנים טובים והאנשים יגיעו. אין צורך בפרסום או בחקיקה המחייבת העברת כסף מהקופה הציבורית לבעלי העיתונים המודפסים – כמו בתנאי שוק חופשי, כל מה שצריך זה לנצח בתחרות.

האינטרנט העלה לכותרת את איילת, אשר זכתה בפרס לביקורת התקשרות תודות לאלפי המצביעים מהציבור. מפני שהיא לא עלתה בזכות הגילדה, היא לא חייבת לאף אחד כלום וכך התאפשר לה לנאום את נאומה האמיץ ולהגיד את מה שמיליוני ישראלים מרגישים :

התקשורת הישראלית ללא האינטרנט מציגה את העולם הישן, תמונת מצב המראה כיצד תחום הנשלט ע"י פקידים מתפקד: הומוגניות פוליטית מוחלטת, חוסר מקצועיות, תפוקה ברמת תוכן רדודה ביותר וכל זה מסובסד ע"י הציבור במיליארדים.

המדינה שלנו יכולה להיות הרבה יותר יפה ויותר ונוחה למחיה. תתארו לעצמכם כיצד יראו תחומים אחרים אם "רוח האינטרנט" תשלוט – כיצד יראה החינוך ללא שליטת הפקידים וועדי העובדים, איך תושפע עלות המחיה לאחר שיבטלו את מכסי המגן, כמה תשלמו על חשמל לאחר פתיחת השוק לתחרות? יכול להיות כאן גן-עדן וכל מה שצריך לעשות זה להפסיק לעשות.

תזכורת חשובה 

איראן קוראת להשמדת ישראל ומפתחת נשק גרעיני.

מחשבה אחת על “השקופים נראים רק בשוק החופשי

זה לא בריא לשמור בלב

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s