על אנשים שמותר להם לגנוב מהקופה הציבורית, ואלה שאסור

השוואה קטנה בין שני מגזרים : אלה מקבלים את השכר שלהם מהקופה הציבורית ואלה גם כן. הקבוצה ראשונה נתפסה מאשרת לעצמה משכורות בלי לשאול אף אחד וגנבה כסף מהקופה שלנו, וגם השניה. לקבוצה ראשונה הפסיקו את החגיגה ודרשו מהם להחזיר את הכסף, על הקבוצה השניה…טוב לא מדברים על זה..


הקבוצה הראשונה הם עובדי חברת החשמל, שהעלו על דעת עצמם את המשכורות ושיפרו תנאים משנת 2004., בתגובה – משרד האוצר דרש לבטל מייד את החריגות ולהחזיר את הכסף.  כמובן שהגנבים לא מוותרים בקלות על השלל שהם גנבו מאיתנו – בהתחלה חיפשו תחבולות שונות, אח”כ השמיעו קולות של התקפלות, אבל עדיין מאיימים בפגיעה באספקת החשמל אם ידרשו להחזיר את הכסף שגנבו.

הקבוצה השניה, הם קצת יותר מיוחסים, אלה האנשים שעובדים באוניברסטאות, בתור מרצים וחוקרים. גם הם, עפ”י דוח מבקר המדינה לקחו כסף מהקופה הציבורית שלא היה מיועד להם ואף פגעו במחקר. מתוך הדוח :

בביקורות בעניין זה הועלה כי האוניברסיטאות העניקו לעובדיהן במשך שנים רבות תנאי שכר ופרישה מועדפים, כגון תוספות שכר שונות המגדילות את השכר בשיעור ניכר והחלת תנאי שכר של חברי הסגל האקדמי על עובדים מינהליים בכירים. רוב ההטבות הללו לא אושרו על ידי משרד האוצר, ועל כן לא הובאו בחשבון בעת קביעת הסכום המעודכן שהקציבה הממשלה לאוניברסיטאות. מכיוון שכך, לאחר ששילמו האוניברסיטאות לעובדיהן את תוספות השכר הלא מאושרות, נותרו בידיהן סכומים קטנים יותר שבהם יכלו להשתמש למילוי ייעודן העיקרי – הוראה אקדמית ומחקר.

חלק מתנאי השכר והפרישה המועדפים ניתנו לאחר שנת 1988 בלי שהממונה על השכר אישר אותם, ולכן מדובר בתנאי שכר ופרישה חריגים. הועלה כי הממונים לדורותיהם לא פעלו למנוע תופעה זו, וגם ות”ת, האחראית לתקצוב האוניברסיטאות, לא נקטה צעדים מספיקים למניעת ההטבות החריגות. יוצא אפוא שהאוניברסיטאות פעלו באופן עצמאי והנהלותיהן קיבלו החלטות בעניין השכר בלא בקרה מספקת.

כלומר שיש גניבת כסף מהקופה הציבורית, תוך כדי פגיעה בהשכלה הגבוהה, לפחות משנת 1998, כולם יודעים על זה, זה נכתב בדו”ח מבקר המדינה, ו .. ?

כלום לא קורה.

כנראה לא רוצים לפגוע בחופש (האקדמאי? ) של האוניברסיטה.

למה נזכרתי בזה עכשיו ? כי החבורה הזו קיבלה עכשיו עוד צ'ק פתוח ע"ס 7 מיליארד ש"ח, שזה קצת יותר משנה שעברה.

זה לא בריא לשמור בלב

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s