יחימוביץ מבזה את מעמדה, שוב

שלי יחימוביץ, יו"ר מפלגה המתיימרת לרצינות, נתפסה שוב בהצהרה המזלזלת בשלטון החוק ובקהל שלה.

כך פרסמה בעמוד הרשמי:

הי זאת שלי, מלה על המלשינון. "פטריוט אמיתי והגון משלם את מיסיו כחוק", אמר שר האוצר (בינתיים) שטייניץ, וגם פתח "מלשינון" להלשין על מעלימי מס.
יש לי הרגשה ששטייניץ מתכוון לסטודנטים או מורים שנותנים שיעורים פרטיים, למוסכניקים, לאינסטלטורים, לעוזרות בית.
אבל בשביל הכסף הגדול באמת, המיליארדים הרבים, לא צריך מלשינון. זה נעשה כחוק ובראש חוצות.
בני דורוז'קוב העלה לעמוד שלו העתק של טופס המלשינון שהוא בחר לשלוח.
אתם מוזמנים לפנות למשרד האוצר ולדווח על עוד העלמות מס מהסוגים האלה, על המיליארדים בסדר הגודל השערורייתי הזה, כפי שעשה בני (על הרווחים הכלואים)

תלונתו של בני:

לפני חודש ימים ראש הממשלה ושר האוצר העלימו 27 מיליארד ש"ח מס מהרווחים הלואים. הכסף הזה שייך לכולנו ואני רוצה שמי שחייב ישלם את המס. אז בבקשה לטיפולכם.

כיבוד המעמד

השבוע שמעתי שיחה של יחימוביץ עם אילנה דיין. האמת, התרשמתי לחיוב מהגברת. שלי דיברה יפה מאוד על השליחות בפוליטיקה, על רצונה לשכנע צעירים שהפוליטיקה יכולה להיות יפה ולמשוך אותם לתחום. הרבה מילים יפות.

בפועל, התנהלותה היא מודל לפוליטיקה לא מכובדת וחוסר אמינות. חבר כנסת אמור להיות ראשון המטיפים לכיבוד החוק. גם אם החוק לא "סקסי". אפילו אם החוק קובע שסטודנטים חייבים לשלם מס עבור תגמול משיעורים פרטיים, זה החוק ואין לזלזל בו.

לא לקחו לכם כלום

טענת ה 27 מיליארד אינה נכונה. זה לא הכסף של המדינה, אף אחד לא לקח לכם אותו ובטח לא העלים מס. אפשר לקרוא הסברים והגדרות כאן וכאן.

 יו"ר מפלגה הסוציאליסטית אינה טוקבקיסטית חמומת מוח לא משכילה. ניתן להניח שהיא מכירה את ההסברים וההבדלים. יש מספיק אנשים סביבה בשביל להסביר. אך ידיעת האמת לא מונעת ממנה להפיץ את שקרים למען התעמולה. בדיוק כמו השקרים שהפיצה לפני הבחירות, על מעבר הקולות של המפלגות שלא עברו את אחוז החסימה לליכוד.

גב' יחימוביץ, אם אכן את רוצה למשוך את הצעירים לפוליטיקה ולשנות את התדמית, השינוי מתחיל בעצמך, תפסיקי לשקר.

3 מחשבות על “יחימוביץ מבזה את מעמדה, שוב

 1. היי איתמר ,זה יונתן – הפנית לפוסט שלי (ב"תן לי לחשוב על זה") וגם לחזיר קפיטליסטי – אני רק רוצה להסב את תשומת לבך שזה בגדול אותו תוכן (אפשרתי לבסקין לפרסם אותי בסינדיקציה). לא יודע אם זה מכוון.

  • תודה, אני אתקן ואנצל את ההזדמנות לשאלה:
   איך קרה לדעתך שהעמדה של יחימוביץ כ"כ נפוצה ואנשים מרשים לעצמם לבוא בדרישות על הכסף הזה מבלי שהם יודעים את משמעות המושג?

   • אם הם יפנימו שזה לא נכון, הם יצטרכו להתמודד בפני המציאות האמיתית. יוקר המחיה הוא אמיתי, ואכן המדינה נמצאת בגרעון, את הנתונים האלו אי אפשר לזייף. הבעיה היא שכשצריך לחפש אשמים, רפורמות/הפרטות/פתיחת שוק/הורדת מכסים הם הדברים האחרונים שאיתם אנשים מעדיפים להתמודד, אם בכלל.

    הרבה יותר קל להגיד "בוא ניקח למי שיש לו", גם אם זה לא כל כך נכון, מאשר להתמודד עם השאלה הקשה האמיתית של מה יקרה אם יפסיקו עם מכסי "מגן" למינהם או מה יקרה אם וועדי עובדים יצטרכו לתת דין וחשבון על העבודה שלהם.

    גם חישוב חשבוני פשוט מציג תמונה הזויה. רווחים כלואים, 27 מליארד שקל. חוב חברת חשמל, מעל 70 מליארד שקל. מישהו באמת חושב ש27 מליארד של "רווחים כלואים" יכול לשנות משהו? כנראה שלא. זה נוח, זה מצטייר יפה לדרוש זאת "עבורך" (היי, מגיע לך 27 מליארד שקל, רוצה?) וזה דורש מעט מאוד מחשבה ביקורתית.

    יש אמרה שמלחמות טובות ליצרני נשק והסיפור הזה לא שונה. יחימוביץ' יודעת שקרב עיקש ב"רווחים הכלואים" לא יניב אפילו רווח אמיתי אחד. היא יודעת, כמו כל פוליטיקאי, שזה לא יפתר בין כה וכה. המלחמה הזו בנוסף לכל מיני מלחמות חסרות שחר שלה מספקות לה תחמושת קבועה בה היא יכולה להשתמש.

זה לא בריא לשמור בלב

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s