עלה חופשי

עלה ירוק. בקרב אנשים רבים צמד המילים מעלה אסוציאציות של בחור שעישן קצת יותר מדיי, מפלגה קוריוזית, איזוטרית או חוסר רצינות. לא בדיוק ההקשרים הרצויים כאשר שוקלים את מי לשלוח לכנסת. אך הרשימה של 2013 אינה הרשימה של פעם. הרשימה הליברלית מתגלה כאחת האלטרנטיבות הראויות לבחירות.

חומרים מסוכנים

אז לא. אני לא מעשן ולא מתכוון לצרוך סמים. יש די והותר סיבות טובות להתרחק ממריחואנה; מהידע הרפואי המוכר על הסכנות (למשל פה ופה) ועד הנזקים להם הייתי עד באופן אישי. המריחואנה היא חומר העלול לגרום נזק לתפקוד המוח ואף מעלה את הסיכון לפסיכוזות או סכיזופרניה.

לפני כשנתיים עבדתי עם נפגעי נפש, ההזדמנות אפשרה לי להכיר מקרוב את חייהם של אנשים שהמוח שלהם לא מתפקד בדיוק כמו שצריך. אלה חיים מאוד קשים. הכרתי בחור בתחילת שנות ה 20 לחיו, לאחר שירות מלא בצה"ל וטיול במזרח.הוא עישן בטיול (רק עישן), נאלץ לחזור לישראל עם פסיכוזה ואובחן בסכיזופרניה. לראות את הקשיים איתם נאלץ להתמודד, ישכנעו את רוב האנשים להתרחק מהעשב הזה לכל החיים. למזלו הרב הוא בורך במשפחה מדהימה ותומכת ונמצא על המסלול הנכון לשיקום, אך לעולם לא יחזור לאותה רמת תפקוד של אדם בריא.

image

אמא יש רק אחת

עלה ירוק לא מעודדים את העישון, אלא את החופש והאחריות האישית. אם אדם לא השתכנע שהשימוש מסוכן והוא מחליט לעשן – זוהי זכותו. זכותו לדפוק לעצמו את המוח ואת הבריאות. אם הריסת החיים היתה פשע.. אז כולנו היינו עם תיק פלילי. רק במקרה של קטינים, להורים יש את הזכות לנהל להם את החיים עפ"י מה שהם רואים לנכון. האחריות של האמא על ילדיה מעניקה לה את הזכויות השמורות להורים. אך הממשלה היא לא אמא שלנו ואנחנו לא קטינים.

העלה הליברלי

עלה ירוק – הרשימה הליברלית רצים לכנסת על-מנת לפעול לפי הרוח הליברלית. מחוייבות המפלגה  לעקרונות ליברליים משחררת אותה מהתחבויות לקבלני קולות או לסקטור ספציפי המחכה לקבל מתנות בתמורה להבצעה. הקמפיין מפנה את הזרקור לרעיונות ולמהלכים מוגדרים היטב: חופש כלכלי, צמצום התערבות, צבא מקצועי וכו'. התנהלות זו שונה ממפלגות אחרות המבליטות את האישיות של המועמד, עברו הצבאי,  או מראה מרשים, אך לא טורחים לספר מה יוביל אותם בכנסת.

ניתן להתרשם מסרטון הבחירות, מדובר במפלגה מסוג אחר:

 מקורות :

*גילוי נאות: הכותב חבר פעיל בתנועה הליברלית החדשה. אך לא חבר במפלגת עלה ירוק.

מודעות פרסומת

6 מחשבות על “עלה חופשי

 1. הקנאביס הוא צמח מרפא ואני לא מסכים אם הדעה שלך לגביו…
  אבל כל מקרה למען החופש לאזרח צריך לבחור בקלפי קנ לחופש !

  • בריא, לא בריא, העיקר שכל אחד יחליט בעצמו את ההחלטות שלו.
   החיים שלי, הבחירות שלי. לא שלנו לא שלו.

 2. אני תומך גדול של המפלגה. אינני מעשן את הצמח, ואין לי ספק שהוא גורם לנזקים.
  ולמרות זאת חשוב לכתוב שמה שכתבת בצד ממש נראה כחוטא בטעויות קלאסיות:
  1. אולי אנשים מדוכאים הם אלו שנמשכים לשימוש בצמח מלכתחילה?
  2. אולי הקשר בין נשירה מבתי ספר, לעישון, מראה שמי שנושר מבתי ספר נוטה להפר יותר חוקים באופן כללי, ולכן נוטה גם לעשן, ולא להפך?
  ואפשר להמשיך ככה הלאה והלאה. כדי להראות קשר סיבתי צריך להראות קשר, קשר כרונולוגי, ולעשות זאת עם קבוצת בקרה אמיתית. לא קבוצת בקרה שהרכבה הסוציולוגי שונה.

  בכל מקרה כדאי להגיד קן לחופש.

זה לא בריא לשמור בלב

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s