קדימה בלי בושה

יום שני (17.12.12), יום הבוחר באוניברסיטת בן גוריון: אגודת הסטודנטים החליטה לנצל את הבחירות למועצה וערכה במקביל סקר בחירות, מהגדולים שהיו בישראל. כל סטודנט שהצביע למועצת האגודה התבקש להשתתף בסקר הבחירות וגם קיבל קרמבו מתנה.

לכבוד האירוע מפלגות רבות פתחו דוכנים בקמפוס, הפעילו פעילים בהתנדבות ובשכר, שלחו נציגים והכל על מנת  לנסות להשפיע על הסקר:

נפתלי בנט הגיע, דיבר עם הסטודנטים ומהר מאוד עלו הטונים וכולם התקרבו לראות את האטרקציה המהלכת. חברים במפלגת לפיד הגיעו והדוכן שלו נראה בין המושקעים תקציבית. פרופ' אריה אלדר (עוצמה לישראל) הגיע ונאלץ להתמודד עם בחור "עממי" שהאשים אותו בכך שהליכוד לא משקיע מספיק בשכונה ד'. אגב, במפלגה של אלדר מאמינים שהפסילה הגזענית שהובילה מרצ תבוטל בקרוב, והמחוקק יתיר להם להשתמש בשפה הערבית בקמפיין.

IMG_7203

אך הנציגות המפתיעה ביותר היתה של מפלגת  "קדימה". איך אין להם בושה?

קדימה, המפלגה שהביאה את הקמת הבסיס האיראני ברצועת עזה. מופז, האיש אשר עמד על בימת הכנסת והצהיר שההתנתקות תשפר את בטחונה של ישראל. ללא בושה הם הגיעו לאב"ג לנסות למכור את מרכולתם. תבינו, לפני כחודשיים לא היו לימודים באוניברסיטה כיוון שהיא פונתה IMG_7204והחלו להשמיש את מבניה בתור מקלט ענק לתושבי האזור. מי שמכיר את באר-שבע יודע, הקמפוס נמצא בלב השכונות הישנות, ללא הממ"דים, וחצי מהאוניברסיטה זה סוג של מקלט תת קרקעי עם מוכנות ליום הדין, כך שזה הסתדר יופי.

במהלך היום ניגשה אליי אחת הצעירות העובדות עבור מטה מופז והציעה לי סטיקר. שאלתי אותה: "בבאר שבע? את רצינית? האיש שהביא את ההתנתקות ואת מעיזה לקדם אותו פה?" היא, כנראה באר שבעית, הסתכלה עלי ונתנה לי להבין שאני צודק, אבל היא בסה"כ רוצה לקבל את השכר שלה.

העלה הליברלי

 גם עלה ירוק – הרשימה הליברלית הגיעו לקמפוס עם מתנדבים חדורי מוטיבציה וללא תקציב שמן. לדעתי הם יהיו אחת ההפתעות של בחירות 2013. אבל זה לפעם אחרת.

עלה ירוק, הרשימה הליברלית

עלה ירוק, הרשימה הליברלית

4 מחשבות על “קדימה בלי בושה

 1. נראה לי שאינך משקיע מחשבה לכוון מה היה קורה לולא ההתנתקות
  יש לך אג'נדה ולא תתן מקום לא לחשבה שניה שלך ולא לדעה שונה של אחר – מה זה משנה, למי שדוגל בהפרטה כמטרה, מי הגיע עם דוכן מושקע תקציבית?

 2. אגודת הסטודנטים של ב"ג פרסמה את התוצאות:
  העבודה – 21.6%
  הבית היהודי – 19.5%
  יש עתיד – 15.5%
  מרצ- 10.5%
  הליכוד ביתנו – 10.5%
  עלה ירוק – 7%
  התנועה – 6.1%
  קדימה – 1.6%
  עם שלם – 1.4%
  עוצמה לישראל – 1%

 3. האמת היא שעל ההתנתקות עצמה (שהיתה צעד מבורך שהקטין משמעותית את כמות הנפגעים וההרוגים בישראל) חתומים הליכוד כולל העומד בראשו שהצביע בעד ההתנתקות.
  ולמעשה, גם את "הבסיס האיראני" ברצועה (אני מניח שהכוונה היא לאחים המוסלמים) הקימו הליכוד על דורותיו השונים. אם לא השיטתיות בה ממשלות הליכוד השמידו את הרש"פ, החמאס מעולם לא היו מהווים אלטרנטיבה.

  • את ההתנתקות הוביל אריק שרון עוד כשהיה חלק מהליכוד. כאשר גברה ההתנגדות בתוך מפלגתו הקים את קדימה.
   הבעיה עם הפלסטינים הלכה ותפחה גם בממשלות העבודה לדורותיה ובטח ובטח גם בממשלות הליכוד.
   כל ממשלות ישראל מאז 1967 דברו בכפל לשון. השטחים כפקדון עד שיבואו לדבר. כאשר באו לדבר נקטע התהליך בכדוריי אקדחו של המתועב ברוצחים בגבו של ראש הממשלה המנוח יצחק רבין. ביבי שהבין שאין לא ברירה הצהיר שהוא מצדד בשתי מדינות לשני עמים אבל התנה תנאים בלתי אפשריים ובמקביל פעל להפיכת הרש"פ לפרטנר לא פרטנר.
   לא אכפת לי מי ישלוט בעם הפלסטיני. אני משוכנע שכל מנהיגות פלסטינית נבחרת תפעל לטובת האינטרס הפלסטיני – הגשמת החלום של עצמאות פלסטינית. זו רק פראנויה ישראלית שמונעת פתרון או חס וחלילה תאוות גדלות אימפריאלית.
   מבלי להכנס לפרטים אני תולה תקוות בבחירות שתתקיימנה זמן לא רב אחרי הבחירות הקרובות. בחירות ינואר 2013 הן רק אפרומו ל"סיפור" האמיתי.

זה לא בריא לשמור בלב

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s