לא אסתפק ב"שקט"

אני תושב באר-שבע ואם אחד הכתבים המעצבנים יראיין אותי ויחפש סדק ברוח העורף, איזו קריאה להפסיק את המבצע, אז אגיד לו:  צה"ל לא צריך לעצור ב "שקט". זה לא מספיק.

אם מישהו מכוון אליך נשק, אתה לא מקווה שהוא לא ילחץ על ההדק, אתה פועל להסרת האיום.

כרזה משנת 2007

דחיית המלחמה ליתרונו של האויב

ממשלת ישראל אפשרה לאיראן לבנות בסיס קדמי בחצר האחורית שלנו. במשך שנים זרמו הדיווחים על מאות ואלפי הטילים ברצועת עזה והממשלה לא עצרה את החימוש. מישהו במשרד הביטחון העדיף לצבור מטרות לבנק, במקום להסיר את האיום. בזמן שהמטרות הצטברו להן, אנחנו סבלנו. לא רק מעשרות שיגורים בחודש אלא גם מחיים תחת איום תמידי.

ויתור על ניהול הדרום

ערביי עזה קיבלו כוח אדיר מממשלת נתניהו: את זכות הניהול של חיינו. עם מחסני נשק מלאים, החמאסניק נהנה מזכות ההחלטה אם לשגר טיל או לא. הוא קיבל את חופש הבחירה אם לנסות להרוג ישראלים או לא.

אנחנו לא נתנו לממשלה את הסכמתנו לוויתור על האחריות לביטחוננו.

הצהרה על שינוי כיוון

במערכת הבחירות האחרונה (2009), נתניהו הבטיח למוטט את שלטון החמאס. הוא לא קיים את הבטחתו. במשך תקופת כהונתו ממוצע השיגורים ליום עלה. נראה שעכשיו, שוב לקראת בחירות ובאיחור לא נסלח, הממשלה קיבלה את ההחלטה הנכונה:

מטרת מבצע עמוד ענן היא להסיר את האיום האסטרטגי על אזרחי ישראל. לצורך זה, צה"ל יפעל להגן על חיי האזרחים, בין היתר על ידי פגיעה בכוחות השיגור של טילים קצרי טווח וארוכי טווח של חמאס. בנוסף, ישראל פועלת כדי לשתק את מערכת הפיקוד והשליטה של חמאס.

אתר משרד החוץ.

עד הסרת האיום

הסרת האיום היא המטרה הראויה והיחידה של המבצע. לא שקט, לא רגיעה, לא זמן להתחמשות מחדש. בעזה לא צריכים להיות טילים.

מילה על ברק

אם אתה משלם עבור שירותי ניקיון במשך 3 שנים, ואז המנקה מציג לך בגאווה את כל הלכלוך שהוא הוציא מתחת לשטיח, תעניק לו בונוס או תפטר אותו בעקבות שנים של הזנחה?

*כתיבת פוסט זה נעצרה 3 פעמים בשל שיגורי טילים על באר שבע.

10 מחשבות על “לא אסתפק ב"שקט"

 1. מסכימה עם כל מה שכתבת. דא עקא, שאי אפשר לסמוך על הממשלה הזו ועל העומד בראשה שיפעלו בהגיון, בתבונה ו/או למען התוצאות המתבקשות – שיותר לא יהיו טילים בעזה. שרק יהיה שקט.

   • לא.
    ממשלת ימין לא היתה יושבת בחיבוק ידיים 4 שנים, בזמן שאיראן בונה כאן מחסן טילים. כנ"ל לגבי חיזבאללה, הרי ברור לכולם שהמלחמה בצפון היא בלתי נמנעת, רק נידחת ליתרונו של האויב.
    אותו דבר בהחלטותיה הכלכליות: החופש הכלכלי נפגע, המדיניות חצי סוציאליסטית והחוב הלאומי רק גדל מיום ליום.

   • אז הליכוד זו ממשלת שמאל? ליברמן הוא הליברלי שבכולם? לדעתי, אין כאן ענין של ימין או שמאל, אלא ענין של פחדנות מנהיגותית, של חוסר רצון/יכולת לקחת אחריות על פעולות שהיו צריכות להנקט קודם לכן, של מדיניות בת-יענה. לא הוכשרתי להיות פוליטיקאית, כך שאינני מסוגלת להבין את ההתנהלות הכושלת של הממשלה הזו, איך במשך כל הזמן הזה לא פעלו חבריה האחראים עלינו למיגור הרוע. אני לא אבחר בו ולא בחבר מרעיו. אין דבר כזה – הרע במיעוטו! אסור להכנע רק בגלל ששאר האידיוטים מצביעים למה שאין הם מבינים. המלך הוא עירום ויש לומר זאת!
    אני יכולה רק להתפלל שא-לוקימה האדירות תיתן תבונה בראשם וחמלה בלבם של מנהיגינו הכושלים לא להשית עלינו את משוגותיהם. הלואי ויקרה נס והם יפעלו הפעם באחריות ולא יפגעו בחפים מפשע משני הצדדים. הלואי ויקרה נס נוסף וצה"ל יצליח למחוק את הטילים ואת שולחיהם מעל פני האדמה ויהיה שלום על ישראל ונאמר אמן

 2. פינגבק: ענן עשן « הוזה מִלִים

 3. היו ימים שהצפונים חטפו יום יום. אחרי לבנון השניה נעשה שקט בצפון והתחילו לחטוף בדרום. כל נסיון לעשות אבחנה בין אזרחי ישראל הוא במקרה הטוב טעות כתוצאה מחוסר מחשבה.
  זה שמשהו באר שבעי לא נותן לו כל יתרון לא מוסרי וגם לא ענייני. שטיפת המוח – ששטחה את עומק החשיבה של אזרחי ישראל – ממשיכה להשפיע. לא ברור איך יש עוד משהו שממשיך לדבר על נתניהו כמועמד ראוי להמשיך ולעמוד בראש ממשלת ישראל.
  מבצע עמוד ענן הגיע מאוחר מאוד. אזרחי עוטף עזה סבלו משגרת חיים שכל ממשלה אחראית לא הייתה מרשה. פתיחת המבצע הוכיחה שכבר מזמן יכלו לחסל את רב המרצחים וחבל שלא עשו זאת בזמן. ההיסוס של הצמד ביבי אודי הביא לפגיעה ביכולת ההרתעה של ישראל ולהתגברות תחושת הבטחון ועליית מפלס החוצפה של החמס. נראה שמבצע עמוד ענן ישנה את התמונה.
  אם מדובר על שינוי כזה אזי רוב הקרדיט להצלחה מגיע לביצועים של כיפת ברזל. החמס חוטף ואילו הכיפה מספקת הגנה מעולה. בשלב זה 1:0 לכיפת ברזל.
  אחד הגיבורים האלמונים של של מבצע עמוד ענן הוא האיש שדחף והפך למציאות את סוללות כיפת ברזל – עמיר פרץ. לולא החלטתו לא הייתה כיפת ברזל. האיש לא גנרל. האיש לא ימני. לדעתי מי שממשיך לראות בנתניהו מנהיג ראוי הוא עוור, שאינו רואה את המציאות שלנגד עיניו.

 4. מכתב לנתניהו:

  ההתנתקות התפוצצה לנו בפרצוף
  נטף איובי שאביה נרצח ומשפחתה גורשה מכפר דרום לנתניהו: בגוש קטיף – ספגנו. עכשיו הזמן לקיים הבטחתך ולהגן עלינו.

  פרסום ראשון: ז' כסלו תשע"ג, 21/11/12 11:04אורנית עצר

  גוש קטיף

  בתו של אפרים איובי שנרצח בפיגוע ירי לפני כ-19 שנים ומשפחתה גורשה מכפר דרום, שיגרה מכתב לראש הממשלה בפייסבוק ובו היא תובעת את ההגנה שהובטחה לה ולכלל תושבי המדינה:

  שלום מר בנימין נתניהו.

  אני בסך הכל אזרחית פשוטה. אפשר עוד להגיד עלי שאני ילדה. אני אומנם רק בת 22 אבל עברתי מספיק בחיים כדי ללמוד דבר אחד או שניים.

  מסע החיים שלי החל מאז שנולדתי. נולדתי בחבל ארץ הכי יפה במדינה הזאת. נולדתי בגוש קטיף. בכפר דרום. כשהייתי בת שלוש. אבא שלי- אפרים איובי הי"ד- נרצח על ידי מחבלים צמאי דם כשהיה בדרכו לחברון.

  בכיתה ב' נסעתי עם עוד 35 מחברי לבית הספר, כמו שעושים ילדים בגיל הזה, אך באותו בוקר המתינו לנו מחבלים על הכביש. היה פיגוע רב עוצמה. החיילים האמיצים שלנו ספגו את המכה הקשה. זיו חזנובסקי ויזהר טובי נפצעו באורח קשה ואבדנו את אשר אלקסיי נייקוב הי"ד.

  באותה תקופה, שנת 1999, אתה היית ראש ממשלה. באנו אליך ללשכה (אפילו נתת לכל אחד מאיתנו לשבת לך על הכיסא..). דיברת איתנו, אמרת שתעשה הכל כדי לשמור עלינו ולהגן עלינו. ומאז תמיד שמורה לך פינה חמה בלב.

  שנתיים אח"כ היה את הפיגוע ב'אוטובוס הילדים' שבו איבדנו שני חברים יקרים בישוב. גבי ביטון הי"ד ומירי אמיתי הי"ד. שניהם הורים של חברות שלי. וחברות נוספות נפצעו. באותה השנה נפלה פצצת מרגמה בתוך ביתי. כל המשפחה הייתה בבית ובנס אף אחד לא נפגע.

  חיינו את חיינו בידיעה שאנו המגן האנושי של ארץ ישראל. ושמחנו שהיינו כאלה!! שמחנו לתרום למדינת ישראל, לארץ ישראל ולעם ישראל. אבל ראש הממשלה דאז, אריאל שרון, חשב אחרת.

  אנחנו גורשנו בגוש קטיף בשנת 2005. הבטיחו לנו שעכשיו אנחנו בטוחים ומדינת ישראל כולה בטוחה. שלוש שנים אח"כ מצאנו את עצמינו בעיצומו של מבצע 'עופרת יצוקה'. אני לא צריכה לספר לך מה היו מטרות המבצע ולמה הוא התחיל. אבל כן, ההתנתקות התפוצצה לכולנו בפרצוף.

  בגוש קטיף- ספגנו.

  גרנו באשקלון. ספגנו.

  עברנו למושב שבי דרום ליד נתיבות. ואנחנו סופגים.

  אנחנו רוצים שקט. שקט אמיתי! שקט שמגיע מזה שהחמאס יודע 'מי פה בעל הבית'. שהחמאס ירגיש שהוא עוד קיים בחסד ולא בזכות!!!!

  אם יפסק בימים הקרובים מבצע 'עמוד ענן' אנחנו נאבד את כל הכח שלנו. נראה שפנים פחדנים. אחד הדברים שלמדתי בחיי זה – ארץ ישראל ניקנת בייסורים. חס וחלילה, אני לא רוצה ששום חייל שלנו יפגע. לא בגוף ולא בנפש. אבל אין מנוס מלצאת לפעולה קרקעית. אנחנו חייבים את זה בשביל הילדים שלנו. בשביל העם שלנו, בשביל הארץ שלנו.

  מקווה שההחלטות שהתקבלו ויתקבלו יהיו בשביל להגן עלינו ולא מטעמים אחרים. עכשיו שזה הזמן לשוב ולקיים את הבטחתך משנת 1999. שתגן עלינו!!

  בברכת "חזק ואמץ אל תירא ואל תחת"

  נזכיר כי ביום ראשון בבוקר, כ"ג בחשוון תשנ"ד (07.11.1993), הסיע אפרים את הרב דרוקמן להרצאה בקרית-ארבע. בדרך, לפני חברון, עקפה אותם מכונית ערבית וממנה נורתה עליהם אש אוטומטית. אפרים נהרג במקום והרב דרוקמן נפצע.
  בן 30 במותו. הותיר אישה בהריון וארבעה ילדים. חמישה חדשים אחרי הרצחו נולד בנו החמישי ונקרא על שמו – אביחי אפרים.

  • הכרונולוגיה פלוס ההצהרה "לא אסתפק בשקט" ממחישה את עומק הבעיה הישראלית.
   במקום לעשות בחינה מעמיקה – בוחן כליות ולב – אנחנו פועלים רק על פי תחושות הבטן ומשאלות הלב.
   כל מי שמאמין שיירד בית שלישי על מכונו לא מסוגלים להבין כי לו רצה בכך הקב"ה כנראה וכבר היה מוצא הזדמנות מתאימה. כל השאר צריכים להאחז בכל סיכוי לעוד קצת שקט.
   אמרו "כל המציל נפש אחת בישראל מציל עולם ומלואו". צא וראה כמה עולמות מצילה כל דקה של שקט.
   שר בטחון לא ימני אלא שלומיאל בלי עיטורים עשה את הבלתי אפשרי וכנגד כל העולם ואשתו דחף וברא את הכיפה השומרת על עם ישראל.
   לא רוצה לחשוב איך היו נראים היום כל מנהיגי הימין המסוקסים, שיצאו למבצע עמוד ענן שהניב מבול רקטות ושאר רעות חולות, לולא "כיפת ברזל" של עמיר פרץ השמאלני . לא רוצה לחשוב כמה הרס וכמה הרג היו אלה גורמים לולא ההחלטה של עמיר פרץ.

זה לא בריא לשמור בלב

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s