העם בחר חופש כלכלי, תתמודדו

מדינת ישראל עברה ב 64 שנותיה שינויים מרחיקי לכת; ממדינה סוציאליסטית, ריכוזית, הנשלטת ע"י הפקידים – מפלגת הליכוד הובילה שינויי מדיניות וקידמה את החופש הכלכלי והרווחה.

השפעותיו החיוביות של החופש הכלכלי ידועות לרוב הציבור. אין צורך בהכרת המחקרים והנתונים. אין דבר חזק יותר מהמציאות, מזיכרונות האנשים, זיכרונות מהתקופה בה "האחריות הציבורית" חגגה: רבים  זוכרים את המחירים אשר נאלצו לשלם לבזק כיוון שהחוק אסר פתיחת חברה מתחרה, את התורים בקופות חולים, או את מחירי מוצרי החשמל לפני הפחתת המכסים. clip_image001[6]

המציאות הישראלית בתקופה של "אחריות ציבורית" ו"סולידריות", אינה יכולה להעלם. סולידריות המעניקה לפקידים את הכוח להחליט למי יהיה ביטוח רפואי ולמי לא, לפי חברות במפלגה. סולידרית המעלימה חובות לקבוצות בעלות כוח פוליטי ומחלקת נדל"ן למקורבים. אחריות ציבורית המרשה לעצמה לקבוע כמה אוכל מותר לאדם לצרוך.

העבר לא יכול להיעלם ובאותו האופן לא בו ניתן להסתיר את העלייה הדרמטית באיכות החיים, עלייה הבאה בעקבות היפוך כיוון המדיניות: פירוק המונופולים, הקטנת חלקה של המדינה בכלכלה והסרת חסמים. יש דברים שאפילו רטוריקה טובה וסלוגן קליט לא יצליחו להעלים.

החווית משנות העבר הובילו את הישראלים לבחור בקידום חופש כלכלי. זהו רצון העם הבא לידיי ביטוי בכלי הדמוקרטי – הבחירות. בבחירות נבחרה המפלגה הליברלית, הליכוד. אם העם היה רוצה סוציאליזם, אז מפלגה סוציאליסטית הייתה עומדת בראש הקואליציה. הציבור יכל להעניק לפקידים את הכוח ה"אחריות הציבורית", הכוח לקחת כסף מאנשים עובדים ולהחליט למי לחלק את הדיור, אוכל, השכלה ובריאות – אך  המציאות מעידה על בחירה שונה, בחירה בשוק החופשי.

הליכוד נבחר כאשר על דגלו חרות קידום החופש הכלכלי; מטרות התנועה מעידות:

"ביצורה הכלכלי של המדינה ויצירת תנאים נאותים לצמיחה כלכלית ולכינון משק חופשי-תחרותי הנושא את עצמו והמבוסס על יוזמה חפשית, והימנעות הממשלה, ככל הניתן ממעורבות במשק".*

 

על אף הניצחון הדמוקרטי של הליכוד, קבוצות בחברה הישראלית אינן מקבלות את ההחלטה ומקדמות בגאווה מהפכה, ועוד בשם הדמוקרטיה.

clip_image002 מטרותיהם של המהפכנים הצעירים מרוטשילד, מהמפלגה הקומוניסטית והסוציאליסטים, אינן לקדם את הערכים אותם העם בחר. כמו כל קבוצה באוכלוסיה, רצונם לקדם את ה"צדק" בעיניהם, אך בעיניהם בלבד. הצדק שלהם כולל העלאת המס, הגדלת קצבאות, דיור ציבורי, סבסוד החינוך, מכסי מגן, פרוטקציוניזם, חיזוק וועדי העובדים ועוד צעדים שיחזירו את ישראל עשרות שנים אחרונה. זהו לא רצון העם. זה הרצון שלך?

לסיכום, בקיץ הבא עדיף ללכת לים ולאכול אבטיח מתוק. את קביעת המדיניות הישראלית תשאירו לבחירות בקלפי.

*חוקת הליכוד, פרק המטרות סעיף ז'

4 מחשבות על “העם בחר חופש כלכלי, תתמודדו

  1. הליכוד לא נבחר כאשר על דגלו חופש כלכלי. חברי הכנסת מהליכוד לא תומכים בדבר כזה וזוהי לא מדיניותו, אפילו לא המוצהרת כיום, של נתניהו. המצע של הליכוד מוכר לכל כמיושן (והוא גם מאוד ישן) וידוע לכל שהוא כבר אינו מקובל על רוב פקודי הליכוד, שלא לדבר על חברי הכנסת הסוציאל דמוקרטים שהליכוד בוחר. לכן ההסתמכות על מסמך של ז'אבוטינסקי בשנת 2012 מטעה. העם ככלל סוציאליסטי יותר בדעותיו ממדיניות הממשלה (לא רק בארץ, ברוב מדינות העולם), והסוציאל דמוקרטים דוברים אמת לאמיתה כשהם טוענים שהעם מאחוריהם, ברובו הגדול. יוצא דופן, במידת מה, מסוייג מאוד בחלק ממגזר הציונות הדתית, לא מגזר מהגדולים מספרית ולא מה שבחר את הליכוד.

    אם אתה ליברל, פשוט על תצביע, אל תתמוך במרקסיזם (לא יודע איך אחרת לתאר את ההלאמות וכפיית ההתאגדות בקדנציה האחרונה) שפשה בליכוד ומושל בו. הליכוד הוא מפלגת שמאל כלכלי ללא כל תקנה (ולא אך ורק בשל מכלול הציבורים האינטרסנטים הפקודים לו).

  2. פינגבק: הטובים נגד הרעים | צדק 2.0

  3. פינגבק: הטובים נגד הרעים | צדק 2.0

זה לא בריא לשמור בלב

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s