הגדרתו של חבר הכנסת אריה אלדר למושג "פליט"

בחודש פברואר 2012 שלחתי מכתב זהה למספר ראשי מפלגות, וביקשתי לדעת כיצד מפלגתם מפרשת את מושג "פליט פלסטיני".
נכון לעכשיו ולצערי, חבר הכנסת הפרופ' אריה אלדר (מפלגת התקווה), הוא היחיד אשר טרח להחזיר מכתב תשובה, כבר באותו השבוע.

תשובתו :

הגדרות רבות למונח פליט: ההגדרה של הנציב העליון של הפליטים של האו"ם (UNHCR) שבה ההגדרה מוגבלת בזמן (3 שנים כמדומני). של UNRWA – ארגון האו"ם לסעד ותעסוקה לפליטים הפלשתינאים שבה אין מגבלת זמן וגם 100 דורות קדימה יוכלו להיות מוגדרים "פליטים" וכו'. לו היינו מאמצים את הגדרת UNHCR – לא היו יותר פליטים פלשתינים בעולם. גם לו היינו מקבלים הגדרת בניים – כלומר מי שהוא עצמו היה פליט ב 1948 הוא כזה, אך הדור הבא כבר אינו זכאי להגדרה כזו – היה מספר הפליטים בעולם היום קטן מ 400,000. על כל פנים היום "רשומים" ב UNRWA כ 5 מיליון פליטים, וחלקם הגדול נהנה מתמיכה כלכלית (חינוך, בריאות, דיור וכו'). הפתרון הנכון לבעיה הוא סגירת UNRWA, העברת הטיפול בפליטים הפלשתינים ל UNHCR ושיקום כל הפליטים תוך 3 שנים. מי שלא ירצה – פשוט יאבד מעמד ותמיכה.

תגובתי : 10 מתוך 10.  ראשית על הקדשת הזמן לענות לאזרח מן השורה השולח מכתב, בניגוד לראשי העבודה או קדימה אשר התעלמו ממכתבי. שנית – חבר הכנסת פשוט צודק בתשובתו ולא מפחד להעלותה על הכתב, על אף הצנזורה השמאלנית בכלי התקשורת.

הערה חשובה 

איראן ממשיכה לפעול להשמדתה של מדינה ישראל ולפתח נשק גרעיני.

מודעות פרסומת

2 מחשבות על “הגדרתו של חבר הכנסת אריה אלדר למושג "פליט"

  1. חבל שאין יותר חברי כנסת שלא מפחדים לומר את זה, חבל שמערך ההסברה הישראלי לא מעלה את זה בכלל אפילו ברמז. רצוי לציין עבור מי שלא התעמק בזה אף פעם, שמטרתה של סוכנות הפליטים של האו"ם היא לשקם פליטים ע"י איזרוח שלהם במדינות שקולטות אותם, ואילו אונר"א היא סוכנות פליטים נוספת שהוקמה אך ורק עבור פלסטינים ומטרתה לא לשקם אותם אלא להחזיק אותם במחנות פליטים עד שישראל יום אחד אולי תקלוט את כולם.

  2. תראי זו גם העמדה הרשמית של הממשלה, כפי שהיא באה לידי ביטוי בסרטון של דני איילון אבל עדיין רוב הישראלים לא מכירים את הנושא, תודות לתקשורת ה"חופשית" בארצנו.

    השאלה עכשיו היא מה אנחנו יכולים לעשות בנידון ?

זה לא בריא לשמור בלב

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s