ליכודניק אמיתי דואג לעצמו

בפוסט באתר המהפכה, ליאור מסביר מדוע כדאי להתפקד לליכוד ולקדם מדיניות סוציאליסטית מבפנים. טיעוניו אופייניים לתעמולת השמאל: שימוש בטיעונים הפונים לרגש, לגיוס הכעס וההפחדה תוך כדי הימנעות ממתן הסברים והתעלמות מסתירות ב"הסבריו".

אז מה היה לנו ?

הפוסט מציג רשימת רעות מסוכנות ולא נעימות, כך תוגבר תחושת התסכול מהמדינה והרצון לעשות משהו. לאחר מכן מתואר מקור הבעיה: לא דואגים לנו. כלומר, המצב גרוע בגלל מספר קבוצות לחץ המשפיעות על הממשלה והקורא צריך להתרעם כי הם לוקחים את מה שהוא יכל לקבל. יכלת לקבל בחינם ומישהו אחר לקח! הפתרון המוצע אם כן הוא להפוך לקבוצת לחץ נוספת.

זהו לא הפתרון של הליכודניק. הליברל מבין את מקור הרעה: עצם היכולת של קבוצת לחץ להצביע עבור קבלת כסף מהקופה הציבורית היא מקור הבעיה. קבוצת הלחץ הזו יכולה להיות מהצדדים השונים של המפה הפוליטית: החרדים, תנועות הנוער של השמאל, הקיבוצים (מכס על מוצרי חלב וקרקעות במתנה), אנשי תיאטרון או אוניברסיטאות.

בסרטון מוסבר הטיעון בדרך יפה :

השיטה בה קבוצת לחץ הפועלת לקבל חלק מהקופה הציבורית נובעת מחשיבה שגויה וסוציאליסטית. דרך פעילות זו מתעלמת מהמציאות: אנחנו מקור ההכנסה היחיד של הממשלה. כל דרישה לקבלת חלק מהעוגה, זו דרישה להגדלת החלק הנלקח מאיתנו. לכן, הפתרון הוא לא לצעוק יותר חזק אלא להפסיק את החלוקה באופן גורף.

אז מה לא היה לנו ?

בפוסט לא היו לנו הסברים על מקור המצב הלא רצוי, על המצב בו כן נרצה להיות, הפתרון המוצע וכיצד פתרון זו יקדם את המצב הרצוי. הסברים אלה לא יופיעו בתעמולת השמאל מכיוון שהם מלאים בסתירות פנימיות ובטענות לא מבוססות. מסיבה זו דרך הפעולה מתבססת בעיקר על פניה לרגשות. באותו הנושא, מומלץ לקרוא את הפוסט של ארד, "האקדח המעשן של שתיל".

.

זה לא בריא לשמור בלב

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s