תנועת BDS קוראת לחרם על ישראל, עד שתהיה מדינה אסלמית.

תנועת DBS המוכרת, קוראת לחרם על ישראל ועל האקדמיה הישראלית. מייסד התנועה הוא עומר ברגותי, סטודנט מאוניברסיטת ת"א, הלומד בתוכנית לדוקטורנטים על חשבון משלם המיסים הישראלי (ויהודי ברובו המוחלט).

התנועה והקריאה שלה לחרם על האקדמיה מוכרים בציבור וישנם אנשי אקדמיה ישראלים אשר תומכים בקריאה זו (לא מצאתי דרך להשיג את השמות), אך נראה שלרוב הישראלים לא ברורה מטרת החרם.

באיזה מצב החרם יפסק ? האם המטרה היא "סיום הכיבוש", "שתי מדינות לשני עמים" ?  ראשי התנועה אומרים בפירוש מה מטרת החרם : הכנסה של מיליוני ערבים אסלמים למדינת ישראל. (לא אקרא להם פליטים, כי דור שלישי ורביעי לאנשים שגרו בפלסטין הבריטית בין השנים 46-48 זה לא בדיוק פליטים).

על המאבק בין שר החינוך לחלק מאנשי האוניברסיטה אפשר לקרוא כאן , וגם את דעתו של ד"ר רן ברץ

(מקור באנגלית, האתר של מוניטור האקדמיה )

3 מחשבות על “תנועת BDS קוראת לחרם על ישראל, עד שתהיה מדינה אסלמית.

  1. פינגבק: הפוסל במומו פוסל – הצועק למרקטיזם בעצמו משתיק. « ענייני אוניברסיטה ועוד קצת

  2. פינגבק: הפוסל במומו פוסל – הצועק למקרטיזם בעצמו משתיק. « ענייני אוניברסיטה ועוד קצת

  3. הסרט ערוך בצורה מגמתית. בשלב כלשהו מוצג עומאר ברגותי כאומר שהפתרון הזה יביא לפלסטין לצד פלסטין, ולא פלסטין לצד ישראל. אבל רגע לפני זה, כמובן, אותו ברגותי אומר שהוא מתנגד לפתרון שתי המדינות. מה שחסר הוא הקישור בין שתי האמירות הללו. הקישור הוא שפתרון שתי המדינות מניח של שלילת זכות השיבה של הפלסטינים, שברגותי מתנגד לה (לשלילה, לא לזכות). מכיוון שהוא אינו מסכים לרעיון שפלסטינים לא יוכלו לחזור לגבולות ישראל, הוא מתנגד לרעיון של שתי מדינות. הוא תומך, לפיכך, בפתרון המדינה האחת – מדינה דו לאומית.
    יש לי ויכוח עם עלי אבונימה על הרטוריקה שהוא משתמש בה. כשהוא אומר "ציונות" הוא מתכוון למשהו שונה ממה שאני ואתה מתכוונים כשאנחנו אומרים ציונות. ההבדל הזה במשמעות של המונחים מוביל לכך שהוא נשמע הרבה יותר קיצוני ממה שהוא. סרטונים קצרים כאלו שחותכים חצאי משפטים רק מבליטים את זה.

זה לא בריא לשמור בלב

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s