כותבים יותר – חושבים פחות.

בשנת 2010, אנו נמצאים בפסגה האנושית מבחינת הקלות והנגישות לכתיבה. מעולם לא היו כ"כ הרבה אנשים שיודעים לקרוא ולכתוב, יש דפים בשפע וכמות אינסופית כמעט של דפי אינטרנט. לחלק גדול מאזרחי העולם החופשי יש גישה לאותם כתבים.
בעבר, רוב האנשים לא ידעו לקרוא ולכתוב, כי לא היה את העושר הכלכלי והחומרי לאפשר את הפנאי הדרוש. היום, חלק גדול מהעולם דובר אותה שפה, ורוב המדיה מופצת בדרכים קלות להשגה.
בעבר הרחוק, אם נפליג את יוון העתיקה – לא היו מחברות, לא היו גירים אפילו. השערת החוקרים היא שהחכמים כתבו על חול עם מקלות, ורק אם הגיעו למסקנות חשובות וראויות (ואם היה את הכסף),השקיעו כתיבה על חרס.
חשבו על עולם בו הכתיבה מוגבלת, כל דף HTML להפצה עולה הון קטן. עולם שאין בו עורך דיגיטאלי לטקסט, ואי אפשר להעביר מיקום של פסקאות, לגזור, להדביק ולגם לפרסם לכל העולם בלחיצת כפתור. במצב כזה חייבים לחשוב בראש, לפני הפרסום.
כאשר אין טיוטות, עבודת העריכה חייבת להעשות בראש – חשיבה על מבנה הטקסט, על דרך הצגת הטיעונים, הדרך בה אנשים אחרים יבינו את הטקסט וכו'.
יכול להיות שהקלות של הכתיבה העכשווית היא גם חלק מהחסרון שלה, ואלה חלק מהסיבות שיש כ"כ הרבה טקסטים שמסתובבים ברשת, אבל מעט מאוד דברים שמתקרבים לכתיבה של יוון, מלפני יותר מ 2000 שנה.

זה לא בריא לשמור בלב

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s