ד"ר יריב בן אליעזר, אור בקצה האקדמיה.

מכתב שכתב ד"ר יריב בן אליעזר, במערכת של מוניטור :

 

יריב בן אליעזר | 25/8/2009 15:21

הקלישאה אומרת "ראו אותך בעיתון – משמע אתה קיים". לכן יש שעושים שמיניות באוויר כדי שיכתבו עליהם בעיתון, או יראו את קלסתרם בטלוויזיה. הנחת היסוד שלהם היא שפרובוקציה "טובה" תעורר סערה תקשורתית והם ייהנו מפירותיה כל עוד יאייתו את שמם נכון.
מרצה עלום שם למדע המדינה קורא לממשלות ולגופים חברתיים בחו"ל להשהות את קשריהן עם ישראל, כדי להפעיל עליה לחץ. הוא גורס כי הקהילה הבינלאומית חייבת להחרים את ישראל כדי שיתממש  פיתרון שתי המדינות בארץ- ישראל.( "מעריב" 23.8.09). תאומו עלום השם של הלז, שגם הוא מרצה למדע המדינה , גורס כי בן- גוריון הכריז על עצמאות המדינה ב- 14 במאי 1948, מכיוון שפחד כי מנחם בגין יעשה זאת בעצמו. על-פי התזה המבריקה הזאת בן- גוריון חשש מההכרזה על עצמאות ישראל, אולם מכיוון שבגין איים להכריז על המדינה במקומו- התעשת בן- גוריון, וכל היתר "היסטוריה". ("הארץ" 21.8.09).
בשנותי הרבות באקדמיה גיליתי לאכזבתי שאוכלוסיית המרצים מתפלגת כמו האוכלוסייה הכללית בתכונותיה ובכלל זה יש בה מצבור לא קטן של שוטים מופלגים. תואר הדוקטור המוענק לאדם בגין מאמץ אינטלקטואלי מרוכז אינו מעניק לבעליו חסינות בפני אווילות. אמנם  בציבור רווחת הדעה כי כל אנשי האקדמיה הם "העלית שבעלית", אך סוד גלוי הוא שאין זו אקסיומה ולבטח – אין הוכחה אמפירית בצדקתה.
המדען המתאר אירועים היסטוריים פרי דמיונו הקודח, או עמיתו הקורא להחרמת ישראל מסיבות פוליטיות אינם מציגים תזות מלומדות וממוסמכות. משקלן המדעי שווה בערכו לקביעה שמרצים למדע המדינה מעדיפים לאכול סנדוויץ' עם גבינה צהובה.

קשה להאמין שהתשוקה לסנדוויץ' עם גבינה צהובה היא עילה לקידומו האקדמי של מרצה עלום שם במדע המדינה. ללא ספק היא מגבירה את סיכוייו לזכות בתואר "אוויל אקדמי משריש".

 

(בן אליעזר עובד במרכז הבין תחומי, ולא באחת האוניברסיטאות הגדולות)

מודעות פרסומת

זה לא בריא לשמור בלב

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s