קידום ערכים אנטי דמוקרטים וגזעניים בקמפוס בן-גוריון

סטודטית ומתרגלת בבן גוריון, פעילה פוליטית במפלגה לאומנית הפריעה לסדר הציבורי בקמפוס, לא הקשיבה להוראות אנשי מחלקת הבטחון והפרה את תקנון המשמעת של האוניברסיטה. היא נעצרה ע"י המשטרה ושוחררה לאחר 3 שעות, כנראה בשל התערבות האוניברסיטה וביטול הגשת התלונה ע"י נשיאת האוניברסיטה.


אותה פעילה ותומכיה טוענים שנעשה כאן מעשה אנטי דמוקרטי, שזה לא בסדר שלא נותנים לה להפגין  איפה שתבקש ושביקשו ממנה ללכת מטר אחד אחורה. היא טוענת שערכים של דמוקרטיה, חופש הביטוי וחופש האדם הם חשובים ושלא תתן להם להפגע.  כמו כן היא התלוננה שמה שנעשה נגדה זו הפליה גזעית, ושהיא נגד אפליה על רקע גזעני.

אותה פעילה היא נועה סלור, תומכת מפלגת חד"ש.

עכשיו, נבדוק לרגע את הערכים של המפלגה בה היא תומכת :

פינוי כל ההתנחלויות ונסיגת ישראל מכל השטחים הפלסטיניים שנכבשו מאז מלחמת יוני 1967 – מכל שטחי הגדה המערבית ומירושלים המזרחית.

כלומר טראנספר, טיהור על בסיס אתני דתי של אוכלוסיה שלמה. באזור של יהודה ושומרון יהיה משטר אפרטהייד שבו למוסלמים מותר להתגורר, לבנות, להקים משפחות, לבחור ולהבחר לפרלמנט – וליהודים יהיה אסור לגור שם.

יובטח פתרון צודק לבעיית הפליטים הפלסטינים, בהתאם להחלטות האו"ם (המכירות בזכותם לבחור בין שיבה למולדתם לבין קבלת פיצויים) ובמסגרת המשא-ומתן

כלומר, כל צאצא של ערבי שהיה בשטח המדנט בשנת 48, ללא קשר אם הוא נולד שם (התנאי היחידי זה שהוא גר שם יותר משנתיים, קישור) יכול לדרוש מגורים בשטחי המשטר היהודי. כל ערבי שיבקש לגור במה שישאר מישראל יקבל אזרחות מלאה ויוכל להשפיע על הכנסת והחוקים, דבר זה יוביל לרוב משפיע בכנסת ישראל של מוסלמים ויאפשר את החלת חוקי האסלם האנטי דמוקרטים וגזעניים על כל שטחי ישראל.

בנוסף, המפלגה רומזת במצע שלה שהיא תומכת בארגונים אלימים שאחראיים לרצח של מאות ואלפים מאזרחי ישראל ואנשי כוחות הביטחון ושהתמיכה הזו תמשיך. באתר האינטרנט שלהם כתוב : "אנחנו בעד ההתנגדות בכל מקום" בהתחשב במשמעות הערבית של המילה המסר הזה בעייתי מאוד, ויש סיבה שהוא פורסם רק בערבית…

המפלגה גם תומכת בהקמת משטר ערבי מוסלמי בשטחי יו"ש ועזה :

העם הערבי הפלסטיני יממש את זכותו להקמת מדינתו העצמאית הריבונית בגדה המערבית, ברצועת עזה ובירושלים המזרחית, בצד מדינת ישראל. קווי ה-4 ביוני 1967 יהיו גבולות השלום המוכרים והבטוחים בין מדינת ישראל לבין המדינה הפלסטינית.

איך מדינה זו תראה? האם הערכים שנועה מצהירה שחשובים לה, הם הערכים שיקודמו במשטר זה? אין סיבה לנחש, אפשר להסתכל על אופן ההתנהלות של הרשויות הערביות ביו"ש, הרי אף פעם לא דובר על שלטון אחר מאשר זה ששולט עכשיו.

הנה מספר דוגמאות שיבהירו את הערכים שנועה מעוניינת לקדם ביו"ש ובעזה :

חוק הקובע עונש מוות על כל ערבי שמוכר אדמה ליהודי – יכול להיות חוק יותר גזעני, אנטי דמוקרטי מזה ? חוק שלא מכבד את זכותו של האדם על רכושו וקובע עונש מוות על בסיס דתי אתני. זה המשטר שתומכי מפלגת חד"ש רוצים שיהיה בשטחי יו"ש ועזה.

על שאר הערכים שנועה וחבריה רוצים לקדם ביו"ש אפשר ללמוד מקווי היסוד של הממשלה שהקים הפת"ח ביו"ש (ב – 2007 ), ממשלה שהיא תומכת שתשלוט ביו"ש :

א. מתן לגיטימציה להמשך הטרור: בקווי היסוד נאמר כי הממשלה הפלסטינית דבקה ב"זכותם הלגיטימית" של הפלסטינים להמשך ה"התנגדות בכל צורותיה". קרי, בקווי היסוד ניתנה לגיטימציה להמשך האלימות והטרור עד להשגת מלוא הדרישות הפלסטיניות. עמדה עקרונית זאת תואמת את תפיסת החמא"ס הרואה בהמשך הטרור מכשיר אסטרטגי להשגת הדרישות הפלסטיניות הגם שאין היא שוללת תקופות של "הרגעה" זמנית במאבק. על רקע זה צפוי כי ארגוני הטרור הפלסטינים, כולל הג'האד האסלאמי בפלסטין שאינו מיוצג במועצה המחוקקת, ימשיכו לבצע פיגועים נגד ישראל (כולל פיגועי התאבדות) בחסות ממשלת האחדות.

ב. קווי היסוד אינם כוללים הכרה בזכות קיומה של ישראל. ואין בהם ביטוי לתפיסה של שתי מדינות לשני עמים. בתוך כך, הבהיר פתחי חמאד, חבר המועצה המחוקקת מטעם חמא"ס, בתוכנית ששודרה בערוץ האיראני בערבית ("אלעאלם" ) :"אנו רוצים את פלסטין 'מהים עד הנהר', ואם לא נצליח לשחררה בתקופה הזו, אז הדורות הבאים, בעזרת אללה, יגשימו זאת…" (טלוויזיית אלעאלם, 18 במרץ).

ג. קווי היסוד מזכירים את הדבקות ב"זכות השיבה" וקורא ליישום החלטת עצרת האו"מ 194 (מדצמבר 1948 ) בנוגע לזכותם של הפליטים הפלסטינים לשוב לאדמותיהם ולרכושם ולקבל פיצויים. הנוסח המופיע בקווי היסוד משקף את עמדת החמא"ס ופרשנותה להחלטה 194 בדבר שיבה פיזית של הפליטים אל אדמותיהם (קרי, חיסול אופיה של מדינת ישראל כמדינת העם היהודי).

ד. בקווי היסוד נאמר כי יש לכבד את ההסכמים עליהם חתם אש"פ אך אין בהם מחויבות לקיימם: בקווי היסוד נאמר כי הממשלה "מכבדת" את ההחלטות הלגיטימיות ואת ההסכמים עליהם חתם אש"פ (ברוח מה שנאמר בהסכם מכה). קווי היסוד נצמדים למונח "כיבוד" אך נמנעים מלהשתמש במונח "התחייבות" לקיים את ההסכמים. בפועל אי ההכרה בזכות קיומה של ישראל (העומדת ביסוד ההסכמים הקודמים) והלגיטימציה להמשך הטרור (שבאמצעותו טורפדו הסכמים קודמים) הופכים את "כיבוד ההסכמים" לריק מתוכן.

בנוסף חשוב להזכיר שהרעיון של "שתי מדינות לשתי עמים" שמקודם ע"י הערבים, שונה  במהותית ממה שרוב הישראלים חושבים, ושולל את קיום מדינת ישראל היהודית.

על הם מתלוננים, היא ותומכיה ? שזה איום ונורא שאמרו לה שאסור להפגין ממש בשער, אלא היא חייבת ללכת מטר אחד אחורה, פשוט משטר איום מנוראי יש לנו כאן תחת הממשל היהודי, מטר שלם היא חויבה ללכת אחורה. כל הכבוד נועה! כל הכבוד שאת נלחמת על ערכים חשובים אלה של חופש הביטוי ולא הסכמת ללכת את המטר אחורה הזה, רק חבל שבאותו הזמן החזקת ביד פלייאר של מפלגה גזענית הדוגלת בדיכוי אתני וחסרת כל כבוד לאדם וחרותו.

לסיכום, הערכים שמובילים את המפלגה שנועה תומכת בה הם ערכים של דיכוי, גזענות ולאומנות. לראייתה עדיף השלטון הערבי עם חוקיו הגזעניים, דתיים, אנטי דמוקרטיים, שונאי נשים ומזלזלים בכבוד האדם וברכושו על  פני חוקי ממשלת ישראל.

קישורים מעניינים נוספים :

מהאתר של זאב גלילי  :

המפה הגדולה של הארץ הריקה – אספן מפות עתיקות מרמת-גן מחזיק אוצר היסטורי חינוכי * מפה ענקית שהכינה משלחת סקר בריטית בשלהי המאה ה-19, בקנה מידה של 1 ל-63000 * המפה מוכיחה כי ערב העליה הראשונה היתה הארץ דלה וריקה * היא מאמתת את טענת הציונות: " עם ללא ארץ לארץ ללא עם" * לתשומת ליבה של שרת החינוך.

אוצר צילומים של פלסטין הריקה – מאות צילומים נדירים מן המאה ה-19 מחזקים את המסקנה העולה ממפת המשלחת הבריטית * הצילומים לוקטו בשקדנות על ידי חוקר ארץ ישראל אלי שילר וניתן לצפות בהם באינטרנט * וגם מפות טופוגרפיות מעולות של הארץ ניתן להוריד ובקרוב אולי גם המפה הבריטית

מרכז המידע למודיעין וטרור

2 מחשבות על “קידום ערכים אנטי דמוקרטים וגזעניים בקמפוס בן-גוריון

  1. too easy. you'r putting words in their mouths. As a voter of this party I have criticism myself, but you chose instead to understand what you want from the text or even from nothing. Not a very good argument in my judgment. sorry.

  2. שלום ירדן,
    איפה אני מכניס להם מילים לפה ? מה שהבאתי זה ציטוטים מהמצע הרשמי ועדויות למציאות המתקיימת כיום ביו"ש.

    יכול מאוד להיות שזה לא נעים לך לשמוע שאתה תומך במפלגה שמקדמת ערכים כאלה, יכול להיות שזה מעצבן שאני מאשים אותך בקידום ערכים שאתה לא מאמין בהם (או לא מודע לערכים שאתה מקדם הלכה למעשה) – אפשר להבין אותך.

    אז בבקשה, הכדור אצלך ותראה לי למה אני טועה.

זה לא בריא לשמור בלב

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s