תגובת התאחדות הסטודנטים לדוח מבקר המדינה

בתגובה לדוח מבקר המדינה על התנהלות האוניברסיטאות, התאחדות הסטודנטים הארצית פרסמה תגובה. תגובה זה פחות טוב ממעשים, אבל אפשר בהחלט לראות שינוי כיוון בתגובה הזו, שינוי לכיוון הנכון.

זוהי ההודעה שפורסמה באתר ההתאחדות :

בתאריך ה- 17 במרץ 2009, התפרסם דו"ח מבקר המדינה אשר חושף כשלים חמורים במערכת ההשכלה הגבוהה. עפ"י הדו"ח עולה כי האוניברסיטאות בישראל נהנות מתקציב של מיליארדי שקלים, ועושות בהן ככל העולה על רוחן, מבלי להתייחס לחוקים ולכללים התקציביים אשר נועדו לשמור על איזונן הכללי. בעקבות פרסום דו"ח בועז טופורובסקי, יו"ר התאחדות הסטודנטים בישראל, מוסר בתגובה כי:

"אנו נאבקנו, ביחד עם ור"ה וראשי ההשכלה הגבוהה האחרים, למען החזרת התקציבים למערכת ההשכלה הגבוהה. לא ניתן שכספי הציבור ינוהלו בצורה חסרת אחריות, שתוספת תקציבים תגיע להטבות שכר לא מבוקרות, וכל זה כאשר בו בזמן ישנם קיצוצים ברמת המחקר וההוכחה היא בניסיונות להעלות את שכר הלימוד של הסטודנטים. לא ייתכן שמצד אחד לא יהיה תקציב לסבסוד לימודי הסטודנטים, אך יהיה תקציב להוצאות מפליגות של בכירי ההשכלה הגבוהה."

זו פעם ראשונה שיוצא לי לשמוע מישהו מארגוני הסטודנטים מדבר בצורה כזו ושזה מגיע מיו"ר ההתאחדות זה בהחלט מעודד. אני מקווה שיו"רי האגודות קיבלו את המידע המלא לגבי הדו"ח.

התפיסה שמביע היו"ר היא לא הכי מדויקת שיש, הוא משתמש בשפה עדינה שהוא טוען : "שתוספת תקציבים תגיע להטבות שכר לא מבוקרות", אלה מילים יפות מדיי לתאר מצב בו אנשים עשו כרצונם בקופה הציבורית ללא כל קשר לפרודוקטיביות, איכות העבודה או מנהל תקין.

היו"ר איננו מדבר על הבעיות המרכזיות של מערכת ההשכלה הגבוהה : חוסר הקשר בין טיב העבודה לשכר  והעבודה שהמל"ג והות"ת מורכבים מאנשי האוניברסיטה – מה שאומר שהבעיות עליהן הצביע המבקר לא יפתרו עד שהמצב הזה יתוקן.

 ניסיון של שוטרים לקרוע סטודנט הנאבק למען ערכים, תמונות שלא יחזרו על עצמן בהקשר לדוח מבקר המדינה.

ות"ת הודיעו שהם מבטלים, לעכשיו, את תוספת השכר של 300 ש"ח לסמסטר ב', כנראה שזה משהו שהספיק לשם השתקת ההתאחדות, הרי אם אין עלייה בשכר לימוד, אין ממש סיבה למאבק על ערכים נכון ?

מודעות פרסומת

זה לא בריא לשמור בלב

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s