הפרת ההסכמים ע"י הממשלה – האמנם?

במאבק בנוכחי של התאחדות הסטודנטים שונו הסיסמאות הקבועות של "מלחמה על החינוך" ושכ"ל, ומה ששומעים בעיקר זה על ההתחיבות של הממשלה להסכמיה. כלומר, המאבק לא קשור לאידאולוגיה או ראיה כלכלית כזו או אחרת, אלא כל אדם שמאמין בשילטון מסודר – צריך לתמוך במאבק. אך האם ההתאחדות מוסרת מידע אמיתי ?

באתר הרשמי של ההתאחדות מפורסמת הודעה בעמוד הראשי בה כתוב בין השאר :

…לאחר מאבק ממושך, נחתם הסכם אשתקד בין מנהיגי הסטודנטים לממשלת ישראל שאומר מפורשות כי כל שינוי שייעשה בשכ"ל ייעשה אך ורק לאחר דיון מקדים עם הסטודנטים והגעה עמם להמלצות מוסכמות….מה שהיווה הפרה בוטה וישירה של ההסכם.

(הדגשה במקור)

עכשיו, אפשר לבחון את ההסכם ולקרוא את סעיף מספר 1 :

image

דבר ראשון שברור מקריאת ההסכם זה שהממשלה לא התחייבה לא להעלות את שכר הלימוד לפני הסכמה, אלא היא התחייבה למשהו שונה גמרי : לפני הדיון בממשלה בנושא דוח שוחט, הסטודנטים ישותפו בשיחות, בסוף של השיחות יהיו המלצות מוסכמות שיוגשו לממשלה. אין שום התחייבות מצד הממשלה לקבל את ההסכמות. כמו כן מדובר רק על התהליך של הדיונים בנושא המלצות דוח שוחט, ולא בעליית שכ"ל באופן כללי.

העלאה המדוברת של 2009 היא נושא שונה לגמרי שלא קשור לדוח שוחט והוסבר בועדת כספים בעבר, העליה גם לא קשורה להחלטת הממשלה בנושא וינוגרד, שכן החלטת הממשלה בנושא וינוגרד התייחסה לסיבסוד של שכ"ל בשנים תשס"ב – תשס"ו בלבד, והבימים אלה הממשלה החליטה שהסיבסוד בתשס"ט יהיה של 20% במקום 26%. זה הכל.

איך מתקדם הליך אישור המלצות דוח שוחט ? הנושא עדיין לא נידון כלל בממשלה, אלא רק בועדת הכספים של הכנסת, ולישבות אלא הוזמן נציג הסטודנטים וגם קיבל זכות דיבור.

לכאורה, מדובר פה בלא פחות בהפצת מידע שיקרי על הממלשה במטרה לגייס תמיכה, הרי די ברור שהבכירים של האגודה יודעים טוב מאוד על מה הם חתמו. פניתי לדוברת ההתאחדות בבקשה שתסביר לי איפה הפרת ההסכם המדוברת, היא ענתה לי :

….ההפרה הבוטה היא בסעיף 1, לפני כל שינוי בשכ"ל, צריכה להיות הידברות איתנו, ולא הייתה מעולם הידברות איתנו.

לא הבנתי כ"כ על מה היא מדברת אז שלחתי מייל לבועז, היו"ר – עדיין לא קיבלתי תשובה.

(דיון בנושא)

מודעות פרסומת

זה לא בריא לשמור בלב

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s